Thinking David

Židovský chlapec David prožívá svůj coming out. To, co společnost vnímá jako jeden milník v životě gaye, může ve skutečnosti trvat celý život. Thinking David je intenzivní výlet do bouřlivých let hledání sebe sama ve světě dospělých, kde nic není zadarmo.

David se snaží žít svůj život jako všichni okolo, dokud se se svou nejlepší kamarádkou Klárou nedozví o studentském poznávacím výletu do Izraele. Cesta se stává zkouškou jejich přátelství a začátkem Davidova coming outu. V den svých osmnáctých narozenin uprchne David se svými novými kamarádkami na divokou párty, kde potká Itaje. David prožívá svou první lásku a s mladým Izraelcem tráví tajně veškerý možný čas.

Po návratu do Česka chce David překonat všechny překážky, kterým se předtím vyhýbal. Jeho coming out směrem k rodině a přátelům proběhne lépe než čekal. Největší výzvou se tak pro něho stane vlastní sebepřijetí. David má pocit, že byl okraden o všechny zkušenosti spojené s mládím, a snaží se dohnat vše, co zameškal. Cena za to však může být vyšší, než si myslel.

Režie a scénář:
Šimon Holý
Dramaturgie:
Kristina Elšíková

Producent:
Pavla Klimešová
Jan Syruček (Helium Film)
Koproducenti:
Šimon Holý (šššššFilm)
Itai Tamir (Laila Films)
Gábor Osváth (Filmfabriq)


Podpořeno:

PopUp Residency Visegrad 2022